Ampumasuunnistuksen SM/spintti 11.5.2018 Yliviitala Alahärmän Kisa

Lähtöluettelo



Ahveniston Ampumahiihtäjät

H16          17:08   332          207064   Rintala Valtteri 

Alahärmän Kisa

H14          17:11   338           96522   Ekola Juuso 
H16          17:02   329          503714   Huhtamäki Paulus 
H14          17:07   336          201481   Ylihärsilä Aatu 
H14          17:15   340          220815   Ylihärsilä Manu 
H14          17:19   342          505467   Ylihärsilä Roni 
H16          16:58   327           77351   Ylihärsilä Ville 

Alastaron Reserviläiset

H70          16:44   304          222236   Kallio Erkki 

Anttolan Urheilijat

H 21         17:12   206          198707   Haikonen Risto 
H55          17:18   275          180381   Riepponen Juha 

Dalregementets IF

H65          17:26   293               0 L Malmberg Andreas 
D21          16:55   356               0 L Stenback Karin 

Etelä-Hämeen RUP

H65          17:28   294          236914   Särssi Mauri 

GMOK

H60          16:50   282               0 L Borg Björn 

Halikon Hakoniska

H50          17:19   260          502723   Hakala Rauno  
H 35         18:14   237          202004   Hautala Mikko 
H60          16:52   283          235401   Ruohonen Markku 
H45          16:37   251          224520   Saastamoinen Pasi 
D50          17:50   373           43761   Salokannel Satu 
H50          17:27   264          222421   Tenhunen Joni 
H70          16:42   303           93547   Vähäkylä Kalevi 

Helsingin Varuskunnan ampujat

H 21         17:20   210          241179   Huhtanen Juha-Matti 

Hyvinkään reserviläiset

H55          17:16   274          199463   Autio Ossi 
H50          17:23   262          199987   Borgenström Jussi 

Hyypän Urheilijat

H 21         17:14   207          208385   Kallio-Könnö Jarno 

Hämeenlinnan Varuskunnan urhei

H50          17:21   261          228298   Virtanen Kalle 

Häverödals SK Sweden

H 21         17:58   229               0 L Janson Martin 

Höytiäisten Urheilijat

D55          16:50   376          181649   Hyttinen Sointu 
D45          16:30   363          117499   Klemetti Tarja 
H70          16:32   298           55534   Multala Antti 
H60          16:40   277           52676   Soininen Antti 
D55          16:48   375          485521   Soininen Ulla 

I 19 IF Sweden

H60          16:58   286           77138   Wickbom Hans 

IF Fyrren

H 21         18:08   234          169028   Grahn Viljam 
H 21         17:48   224          214212   Vesterback Jonas 

IFK Lidingö SOK

D50          17:52   374          195228   von Frenckell Sofie 
H18          17:59   324          232300   von Frenckell Waldemar 
H55          17:06   269          173728   von Frenckell Wilhelm 

IlmaSK/ Jyväskylän varuskunta

H50          17:09   255          237125   Riippi Anssi 

IMAS

D14          16:43   391          182308   Karppi iiris 
H40          18:30   245          143869   Karppi Tapio 

IMAS Bt

D16          16:33   387          214102   Niemi Tiina 

Imatran Urheilijat

D21          16:35   346               0 L Putila Kirsi 

Isonkyrön reserviupseerit

H 21         17:08   204          154881   Iivari Antti 

Jalasjärven Jalas

D45          16:32   364          154880   Pitkäkangas Pirjo-Marja 

Jämsän Retki-Veikot

D40          18:05   360          199796   Humppi Susan 

Kainuun rajavartiosto / Suomus

H40          18:24   242           55634   Anttonen Jari 
H45          16:33   249          483242   Laaksovirta Timo 
H50          17:05   253           55557   Laurinseppä Heikki 

Kainuun rajavartiosto/Rasti-Hy

H 35         18:12   236          125994   Kemppainen Ari 

KAIPR / Kajaanin varuskunnan u

D21          16:37   347          209045   Ala-Aho Katri 
H 21         17:54   227          209245   Raatikainen Antti 
H 21         18:02   231          222297   Sulkula Paulus 
H20          16:52   316          180097   Toivanen Elmeri 
H 21         17:40   220          209162   Varis Timo 

Kangasala SK

H20          16:54   317          203205   Ahola Tuomo 

Kankaanpään Suunnistajat

H65          17:22   291           42326   Rajala Olavi 

Kauhajoen Karhu

D50          17:38   367          190613   Ala-Aho Arja 
H60          16:44   279          190024   Kangasmäki Esa 
H60          16:56   285          203886   Lammi Pekka 

Keuruun Kisailijat

D21          16:31   344          501851   Kauppinen Niina 
D20          17:39   378          501917   Kauppinen Satu 

Kokkola

H 35         18:16   238          215662   Harlamow Kim 

Kokkolan Veikot

H70          16:40   302           69914   Toivola Jouko 

Kuortaneen Kunto

H16          16:56   326               0 L Stevander Karri 
H20          16:34   307               0   Stevander Pyry 

Kurikan Kisailijat

H55          17:10   271          502978   Korhonen Timo 
H70          16:38   301           47626   Malinen Heino 

Kurikan Ryhti

H65          17:30   295           59266   Isoniemi Matti 
H60          16:38   276           53818   Kuntola Keijo 
H45          16:31   248           56231   Kuntola Sami 
H 35         18:18   239          205882   Mukkala Tuomo 
D40          18:07   361          152974   Ojala Leena 
H70          16:30   297          204138   Perä Markku 
H 21         17:32   216          231364   Perä Tapio 
H45          16:35   250          216213   Rajala Teemu 
D21          17:01   359          226998   Siltakorpi Annukka 
H60          17:00   287          193733   Toikkanen Ilpo 

Köyliön Lallit

H 21         18:00   230          138361   Huila Joona 
D18          17:24   384          169324   Nurmo Katariina 
D16          16:31   386          219589   Nurmo Marjaana 
D14          16:47   393          169326   Nurmo Pauliina 

Laihian Luja

H16          17:12   334          199519   Perttu Topi 
D14          16:59   399          201723   Perttu Tuulia 

Lapin Biathlon Tokka

H 21         17:02   201          227147   Maijala Matias 

Larsmo IF

H50          17:29   265          201464   Haglund Tommy 
H65          17:20   290          218883   Nynäs Henning 
H40          18:26   243          207990   Snåre Daniel 
D14          16:55   397               0 L Westerlund Teodora 
H50          17:33   267          229295   Viklund Tor-Björn 
H65          17:16   288           55555   Vikström Alf 

Leppävaaran Sisu

H 21         17:36   218           45683   Suomalainen Samuel 

Loimaan Jankko

D50          17:42   369               0 L Uusitalo Terttu 

Luonetjärven Varuskunnan Urhei

H20          16:32   306          227707   Hauhia Ilari 

Lääkintävarikon Urheilijat

H 21         17:18   209          214121   Hölsö Mikko 

MAASK / Vanajan Päällystöyhdis

H40          18:32   246           57280   Hakala Arto 

MAASK/Kymin Suunnistajat

H20          16:48   314          221868   Väyrynen Antti 

MAASK/Vehkalahden Veikot

H20          16:44   312          500940   Niskanen Janne 

Mikkelin Hiihtäjät

D40          18:09   362          207784   Hyytiäinen Tuula 

Mikkelin VU

H65          17:32   296          229320   Hyyryläinen Raimo 

Military Swedish team

D21          16:41   349               0 L Elffors Anna 
D21          16:33   345               0 L Sirviö Pernilla 
H 21         18:04   232               0 L Strandberg John 

Mäntän seudun reserviläiset

H70          16:36   300          205034   Niittymäki Antti 

Nivalan Urheilijat

H55          17:04   268           90262   Uusivirta Yrjö 
H70          16:34   299           23913   Virkkula Unto 

Närpes Kraft Biathlon

D21          16:59   358          215520   Sandelin Caroline 

OK 77

H50          17:31   266           95414   Arrakoski Joni 

OK Klemmingen Sweden

D21          16:51   354               0 L Davidsson Julia 

OK Raseborg

H50          17:25   263          232308   Haajanen Leif 
H55          17:08   270          222102   von Frenckell Otto 

OK Trian

D21          16:39   348          583302   von Frenckell Johanna 

Ounasvaaran Hiihtoseura

D50          17:44   370          189955   Oikkonen Mirka 
D21          16:43   350          218484   Oikkonen Sanni 
H16          17:00   328          190005   Oikkonen Severi 
D14          16:57   398          190263   Oikkonen Sissi 
H18          17:51   320          203722   Petrelius Eetu 
D14          16:53   396          238313   Petrelius Enni 

Pelkolan Rajavartioasema

H55          17:12   272            5815   Kosunen Ari 

PHS

H50          17:07   254          505559   Savolainen Esa 
D50          17:46   371          221995   Savolainen Päivi  

Pietarsaaren Hiihtäjät

H14          17:17   341          227693   Huhtamäki Rasmus 

PorPR

H20          16:30   305               0   Laaksonen Arttu 
H 21         17:56   228          227866   Laitinen Justus 
H20          16:42   311          230928   Lapila Eero 
H20          16:46   313          227092   Nokka Atte 
H 21         17:50   225          179767   Oksanen tommi 
H 21         17:30   215               0   Paasikoski Antti 
H20          16:38   309          412083   Rintala Niklas 
H 21         17:16   208          180869   Siltanen Simo 
H20          16:50   315          194119   Tuominen Juho 

PSPR/HamVU

H 21         17:06   203          241701   Mustonen Pyry 
H 21         17:22   211          185140   Oripelto Viljo 
H 21         18:06   233          195501   Pietikäinen Aleksi 
H 21         17:42   221          172030   Tolonen Juha 

PSPR/HämVU

H40          18:20   240          209664   Hakala Mika 
H20          16:36   308          208035   Hirvonen Joni 
H 21         17:04   202           49097   Kemppi Mikko 
H50          17:15   258               0   Pulkkinen Tatu 

Punkalaitumen Kunto

H 21         17:38   219          237198   Salo Markus 

Rasti-Jussit

H20          16:40   310          501800   Lähdesmäki Mikko 

Rastikarhut

H 21         17:28   214          238994   Pöyhönen Petja 

Satakunnan lennosto

D21          16:47   352          235503   Latvala Maria  

Seinäjoen Hiihtoseura

H14          17:13   339          181000   Hauhia Aleksi 
D50          17:48   372           50500   Hauhia Eija 
H14          17:21   343          182521   Hauhia Iiro 
H50          17:13   257           50239   Hauhia Teemu 
H60          16:48   281          180625   Huhtanen Esa 
H18          17:57   323          191056   Joronen Sameli 
D20          17:45   381          177904   Joronen Sofia 
D20          17:37   377          202702   Koivisto Julia 
H55          17:14   273          179746   Koskela Heikki 
H18          18:01   325          203176   Koskela Sakari 
D20          17:47   382          503286   Koskela Sanna 
H16          17:10   333          181897   Lemberg Roope 
H14          17:05   335          504738   Lemberg Ville 
D14          16:41   390          210215   Luhtasaari Nea 
H60          16:42   278          153915   Luuri Pertti 
D20          17:41   379          203200   Mäki-Panula Tiina 
H16          17:06   331          242961   Nelimarkka Joonas 
D18          17:26   385          216234   Nelimarkka Juulia 
D14          17:01   400          214761   Nylund Helmina 
D14          16:45   392          226335   Näsi Minea 
H18          17:53   321          207143   Rantoja Jarkko 
D18          17:22   383          203855   Rinta-Keturi Anni 
H50          17:17   259          205581   Rinta-Keturi Mika 
D45          16:34   365           41667   Rinta-Keturi Susanna 
H 21         17:44   222          109801   Vainionpää Matti 

South Coast Sports

H 21         17:46   223          183047   Selenius Andreas 

Sumiaisten Kunto

D50          17:36   366           40894   Hyttinen Heli 
H60          16:46   280           40835   Sällinen Alpo 
H65          17:24   292          179276   Sällinen Jouko 

Suunta-Jurva

H60          16:54   284          124229   Hakala Sauli 

Sweden

D21          16:45   351               0 L Andersson Lisa 

Tumba-Mälarhöjdens OK

H 21         17:26   213               0 L Eklöv Johanna 
D21          16:57   357               0 L Eklöv Terese 

Tuusulan Voima-Veikot

H65          17:18   289          201887   Nieminen Markku 

UlvUra

H14          17:09   337          221983   Koivula Lauri 
D16          16:35   388          505021   Koivula Lotta 
D14          16:51   395          503468   Yli-Futka Amanda 

UUDPR/Dragvik Idottare

H 21         17:10   205          193909   af Hällström Fabian 
H 21         17:34   217          183038   Backlund Henrika 
H 21         18:10   235               0 L Forsell Daniel 
H 21         17:52   226          502905   Tulonen Benjamin 

Vähäkyrön Viesti

D20          17:43   380          210058   Ala-Ikkelä Eveliina 
H16          17:04   330          218931   Keskinen Eetu 
D21          16:49   353          207079   Keskinen Nella 
H40          18:28   244          207984   Keskinen Pasi 

Ylistaron Kilpa-Veljet

D16          16:37   389          199006   Hölsö Henriikka 
H18          17:55   322          199005   Hölsö Severi 
H40          18:22   241          182256   Rajala Jarkko 

Yläneen Kiri

H20          16:58   319          500455   Juokas Eero 
D14          16:49   394          226995   Kavader Milla 

Äänekosken Urheilijat

D21          16:53   355          505449   Rautiainen Satu 
H 21         17:24   212          227132   Rautiainen Teemu