Lähtöluettelo/Start list Nammo Lapua Games 12.5.2018

D14

390

11:20

Luhtasaari Nea

Seinäjoen Hiihtoseura

210215

D14

391

11:20

Karppi iiris

IMAS

182308

D14

392

11:20

Näsi Minea

Seinäjoen Hiihtoseura

226335

D14

393

11:20

Nurmo Pauliina

Köyliön Lallit

169326

D14

395

11:20

Yli-Futka Amanda

UlvUra

503468

D14

396

11:20

Petrelius Enni

Ounasvaaran Hiihtoseura

238313

D14

398

11:20

Oikkonen Sissi

Ounasvaaran Hiihtoseura

190263

D14

400

11:20

Nylund Helmina

Seinäjoen Hiihtoseura

214761

D16

386

11:00

Nurmo Marjaana

Köyliön Lallit

219589

D16

387

11:00

Niemi Tiina

IMAS Bt

214102

D16

388

11:00

Koivula Lotta

UlvUra

505021

D16

389

11:00

Hölsö Henriikka

Ylistaron Kilpa-Veljet

199006

D18

383

11:20

Rinta-Keturi Anni

Seinäjoen Hiihtoseura

203855

D18

384

11:20

Nurmo Katariina

Köyliön Lallit

169324

D18

385

11:20

Nelimarkka Juulia

Seinäjoen Hiihtoseura

216234

D20

377

11:10

Koivisto Julia

Seinäjoen Hiihtoseura

202702

D20

378

11:10

Kauppinen Satu

Keuruun Kisailijat

501917

D20

379

11:10

Mäki-Panula Tiina

Seinäjoen Hiihtoseura

203200

D20

380

11:10

Ala-Ikkelä Eveliina

Vähäkyrön Viesti

210058

D20

381

11:10

Joronen Sofia

Seinäjoen Hiihtoseura

177904

D20

382

11:10

Koskela Sanna

Seinäjoen Hiihtoseura

503286

D21

344

10:50

Kauppinen Niina

Keuruun Kisailijat

501851

D21

345

10:50

Sirviö Pernilla

Military Swedish team

0

D21

346

10:50

Putila Kirsi

Imatran Urheilijat

0

D21

347

10:50

Ala-Aho Katri

KAIPR / Kajaanin varuskunnan u

209045

D21

348

10:50

von Frenckell Johanna

OK Trian

583302

D21

349

10:50

Elffors Anna

Military Swedish team

0

D21

350

10:50

Oikkonen Sanni

Ounasvaaran Hiihtoseura

218484

D21

351

10:50

Andersson Lisa

Sweden

0

D21

352

10:50

Latvala Maria

Satakunnan lennosto

235503

D21

353

10:50

Keskinen Nella

Vähäkyrön Viesti

207079

D21

354

10:50

Davidsson Julia

OK Klemmingen Sweden

0

D21

355

10:50

Rautiainen Satu

Äänekosken Urheilijat

505449

D21

356

10:50

Stenback Karin

Dalregementets IF

0

D21

357

10:50

Eklöv Terese

Tumba-Mälarhöjdens OK

0

D21

358

10:50

Sandelin Caroline

Närpes Kraft Biathlon

215520

D21

359

10:50

Siltakorpi Annukka

Kurikan Ryhti

226998

D40

360

10:50

Humppi Susan

Jämsän Retki-Veikot

199796

D40

362

10:50

Hyytiäinen Tuula

Mikkelin Hiihtäjät

207784

D45

363

11:00

Klemetti Tarja

Höytiäisten Urheilijat

117499

D45

364

11:00

Pitkäkangas Pirjo-Marja

Jalasjärven Jalas

154880

D45

365

11:00

Rinta-Keturi Susanna

Seinäjoen Hiihtoseura

41667

D50

366

11:00

Hyttinen Heli

Sumiaisten Kunto

40894

D50

367

11:00

Ala-Aho Arja

Kauhajoen Karhu

190613

D50

368

11:00

Arksand Anette


238321

D50

369

11:00

Uusitalo Terttu

Loimaan Jankko

0

D50

370

11:00

Oikkonen Mirka

Ounasvaaran Hiihtoseura

189955

D50

371

11:00

Savolainen Päivi

PHS

221995

D50

372

11:00

Hauhia Eija

Seinäjoen Hiihtoseura

50500

D50

373

11:00

Salokannel Satu

Halikon Hakoniska

43761

D50

374

11:00

von Frenckell Sofie

IFK Lidingö SOK

195228

D55

375

10:40

Soininen Ulla

Höytiäisten Urheilijat

485521

D55

376

10:40

Hyttinen Sointu

Höytiäisten Urheilijat

181649

H 21

151

11:40

Lammi Mika

Kauhajoen Karhu

83412

H 21

201

11:40

Maijala Matias

Lapin Biathlon Tokka

227147

H 21

204

11:40

Iivari Antti

Isonkyrön reserviupseerit

154881

H 21

205

11:40

af Hällström Fabian

UUDPR/Dragvik Idottare

193909

H 21

206

11:40

Haikonen Risto

Anttolan Urheilijat

198707

H 21

207

11:40

Kallio-Könnö Jarno

Hyypän Urheilijat

208385

H 21

209

11:40

Hölsö Mikko

Lääkintävarikon Urheilijat

214121

H 21

210

11:40

Huhtanen Juha-Matti

Helsingin Varuskunnan ampujat

241179

H 21

212

11:40

Rautiainen Teemu

Äänekosken Urheilijat

227132

H 21

213

11:40

Eklöv Johanna

Tumba-Mälarhöjdens OK

0

H 21

214

11:40

Pöyhönen Petja

Rastikarhut

238994

H 21

215

11:40

Paasikoski Antti

PorPR

0

H 21

216

11:40

Perä Tapio

Kurikan Ryhti

231364

H 21

217

11:40

Backlund Henrika

UUDPR/Dragvik Idottare

183038

H 21

218

11:40

Suomalainen Samuel

Leppävaaran Sisu

45683

H 21

219

11:40

Salo Markus

Punkalaitumen Kunto

237198

H 21

220

11:40

Varis Timo

KAIPR / Kajaanin varuskunnan u

209162

H 21

221

11:40

Tolonen Juha

PSPR/HamVU

172030

H 21

222

11:40

Vainionpää Matti

Seinäjoen Hiihtoseura

109801

H 21

223

11:40

Selenius Andreas

South Coast Sports

183047

H 21

224

11:40

Vesterback Jonas

IF Fyrren

214212

H 21

225

11:40

Oksanen tommi

PorPR

179767

H 21

226

11:40

Tulonen Benjamin

UUDPR/Dragvik Idottare

502905

H 21

227

11:40

Raatikainen Antti

KAIPR / Kajaanin varuskunnan u

209245

H 21

228

11:40

Laitinen Justus

PorPR

227866

H 21

229

11:40

Janson Martin

Häverödals SK Sweden

0

H 21

230

11:40

Huila Joona

Köyliön Lallit

138361

H 21

231

11:40

Sulkula Paulus

KAIPR / Kajaanin varuskunnan u

222297

H 21

232

11:40

Strandberg John

Military Swedish team

0

H 21

234

11:40

Grahn Viljam

IF Fyrren

169028

H 21

235

11:40

Forsell Daniel

UUDPR/Dragvik Idottare

0

H 21

208

11:40

Siltanen Simo

PorPR

180869

H 35

236

10:30

Kemppainen Ari

Kainuun rajavartiosto/Rasti-Hy

145994

H 35

237

10:30

Hautala Mikko

Halikon Hakoniska

202004

H 35

239

10:30

Mukkala Tuomo

Kurikan Ryhti

205882

H14

153

10.40

Rintakoski Aapeli

IMAS Bt

177206

H14

335

10.40

Lemberg Ville

Seinäjoen Hiihtoseura

504738

H14

338

10.40

Ekola Juuso

Alahärmän Kisa

96522

H14

339

10.40

Hauhia Aleksi

Seinäjoen Hiihtoseura

181000

H14

340

10.40

Ylihärsilä Manu

Alahärmän Kisa

220815

H14

341

10.40

Huhtamäki Rasmus

Pietarsaaren Hiihtäjät

227693

H14

342

10.40

Ylihärsilä Roni

Alahärmän Kisa

505467

H14

343

10.40

Hauhia Iiro

Seinäjoen Hiihtoseura

182521

H16

326

10:30

Stevander Karri

Kuortaneen Kunto

0

H16

327

10:30

Ylihärsilä Ville

Alahärmän Kisa

77351

H16

328

10:30

Oikkonen Severi

Ounasvaaran Hiihtoseura

190005

H16

331

10:30

Nelimarkka Joonas

Seinäjoen Hiihtoseura

242961

H16

332

10:30

Rintala Valtteri

Ahveniston Ampumahiihtäjät

207064

H16

333

10:30

Lemberg Roope

Seinäjoen Hiihtoseura

181897

H16

334

10:30

Perttu Topi

Laihian Luja

199519

H18

152

10:40

Rintakoski Eemeli

IMAS Bt

83497

H18

320

10:40

Petrelius Eetu

Ounasvaaran Hiihtoseura

203722

H18

321

10:40

Rantoja Jarkko

Seinäjoen Hiihtoseura

207143

H18

322

10:40

Hölsö Severi

Ylistaron Kilpa-Veljet

199005

H18

323

10:40

Joronen Sameli

Seinäjoen Hiihtoseura

191056

H18

324

10:40

von Frenckell Waldemar

IFK Lidingö SOK

232300

H18

325

10:40

Koskela Sakari

Seinäjoen Hiihtoseura

203176

H20

305

11:00

Laaksonen Arttu

PorPR

0

H20

306

11:00

Hauhia Ilari

Luonetjärven Varuskunnan Urhei

227707

H20

307

11:00

Stevander Pyry

Kuortaneen Kunto

0

H20

309

11:00

Rintala Niklas

PorPR

412083

H20

310

11:00

Lähdesmäki Mikko

Rasti-Jussit

501800

H20

311

11:00

Lapila Eero

PorPR

230928

H20

313

11:00

Nokka Atte

PorPR

227092

H20

315

11:00

Tuominen Juho

PorPR

194119

H20

316

11:00

Toivanen Elmeri

KAIPR / Kajaanin varuskunnan u

180097

H20

317

11:00

Ahola Tuomo

Kangasala SK

203205

H20

318

11:00

Hagströmer Johan


0

H20

319

11:00

Juokas Eero

Yläneen Kiri

500455

H40

241

11:10

Rajala Jarkko

Ylistaron Kilpa-Veljet

182256

H40

243

11:10

Snåre Daniel

Larsmo IF

207990

H40

245

11:10

Karppi Tapio

IMAS

143869

H45

250

10:30

Rajala Teemu

Kurikan Ryhti

216213

H45

251

10:30

Saastamoinen Pasi

Halikon Hakoniska

224520

H45

252

10:30

Saari Marko


82849

H50

254

11:10

Savolainen Esa

PHS

505559

H50

256

11:10

Arksand Christer


205606

H50

257

11:10

Hauhia Teemu

Seinäjoen Hiihtoseura

50239

H50

258

11:10

Pulkkinen Tatu

PSPR/HämVU

0

H50

259

11:10

Rinta-Keturi Mika

Seinäjoen Hiihtoseura

205581

H50

260

11:10

Hakala Rauno

Halikon Hakoniska

502723

H50

261

11:10

Virtanen Kalle

Hämeenlinnan Varuskunnan urhei

228298

H50

262

11:10

Borgenström Jussi

Hyvinkään reserviläiset

199987

H50

263

11:10

Haajanen Leif

OK Raseborg

232308

H50

264

11:10

Tenhunen Joni

Halikon Hakoniska

222421

H50

265

11:10

Haglund Tommy

Larsmo IF

201464

H50

266

11:10

Arrakoski Joni

OK 77

95414

H50

267

11:10

Viklund Tor-Björn

Larsmo IF

229295

H55

268

10:30

Uusivirta Yrjö

Nivalan Urheilijat

90262

H55

270

10:30

von Frenckell Otto

OK Raseborg

222102

H55

271

10:30

Korhonen Timo

Kurikan Kisailijat

502978

H55

272

10:30

Kosunen Ari

Pelkolan Rajavartioasema

5815

H55

273

10:30

Koskela Heikki

Seinäjoen Hiihtoseura

179746

H55

274

10:30

Autio Ossi

Hyvinkään reserviläiset

199463

H55

275

10:30

Riepponen Juha

Anttolan Urheilijat

180381

H60

277

11:30

Soininen Antti

Höytiäisten Urheilijat

52676

H60

278

11:30

Luuri Pertti

Seinäjoen Hiihtoseura

153915

H60

279

11:30

Kangasmäki Esa

Kauhajoen Karhu

190024

H60

280

11:30

Sällinen Alpo

Sumiaisten Kunto

40835

H60

281

11:30

Huhtanen Esa

Seinäjoen Hiihtoseura

180625

H60

282

11:30

Borg Björn

GMOK

0

H60

283

11:30

Ruohonen Markku

Halikon Hakoniska

235401

H60

284

11:30

Hakala Sauli

Suunta-Jurva

124229

H60

285

11:30

Lammi Pekka

Kauhajoen Karhu

203886

H60

286

11:30

Wickbom Hans

I 19 IF Sweden

77138

H60

287

11:30

Toikkanen Ilpo

Kurikan Ryhti

193733

H65

288

11:00

Vikström Alf

Larsmo IF

55555

H65

289

11:00

Nieminen Markku

Tuusulan Voima-Veikot

201887

H65

290

11:00

Nynäs Henning

Larsmo IF

218883

H65

292

11:00

Sällinen Jouko

Sumiaisten Kunto

179276

H65

293

11:00

Malmberg Andreas

Dalregementets IF

0

H65

294

11:00

Särssi Mauri

Etelä-Hämeen RUP

236914

H65

295

11:00

Isoniemi Matti

Kurikan Ryhti

59266

H65

296

11:00

Hyyryläinen Raimo

Mikkelin VU

229320

H70

297

11.20

Perä Markku

Kurikan Ryhti

204138

H70

298

11.20

Multala Antti

Höytiäisten Urheilijat

55534

H70

299

11.20

Virkkula Unto

Nivalan Urheilijat

23913

H70

300

11.20

Niittymäki Antti

Mäntän seudun reserviläiset

205034

H70

301

11.20

Malinen Heino

Kurikan Kisailijat

47626

H70

302

11.20

Toivola Jouko

Kokkolan Veikot

69914

H70

303

11.20

Vähäkylä Kalevi

Halikon Hakoniska

93547

H70

304

11.20

Kallio Erkki

Alastaron Reserviläiset

222236